محل تبلیغات شما

ورق گالوانیزه به ورق فولادی، گالوانیزه شده توسط روی گفته می شود. یکی از روش‌های محافظت از خوردگی گالوانیک است که توسط پوشاندن فلز مادر توسط لایه‌ای از فلز محافظ ( که معمولا فلز روی است) انجام می شود. در این حالت پوشش خورده شده و فلز مادر محافظت می‌شود. این فرآیند نوع خاصی از حفاظت گالوانیکی است. میزان مقاومت پوشش گالوانیزه متناسب با ضخامت آن است.

از انواع ورق گالوانیزه می توان به ورق سیاه، ورق روغنی، ورق سیاه ST52 اشاره کرد که به دو صورت رول و شیت تولید و در بازار عرضه می گردد

ورق سیاه

ورق سیاه ( ورق نورد گرم) با نام انگلیسی Hot Rolled Sheet شناخته می شوند . به طور کلی ورق گالوانیزه گرم، از دو نوع فولاد 36A و 1011A که هر دو نوعی فولاد کم کربن هستند ساخته شده است و در اکثر صنایع به کار می رود. 36A به راحتی جوشکاری می شود و فرآیند عملیات حرارتی آن را تقویت می کند. 1011A با استحکام بالا، فولادی با شکل پذیری فوق العاده است که معمولا برای ساخت ظروف استفاده می شود. بر خلاف فولاد نورد سرد، فولاد نورد گرم دارای سطح نازکتری است که می تواند در برابر خوردگی مقاومت کند. ورق هایی که در ساختمان سازی استفاده می شود، از نوع تجاری ST33 تا ST52 متغیر است؛ نرمی و سختی این ورق ها با توجه به نوع آلیاژ به کار رفته در آن متفاوت خواهد بود؛ هرچه درصد کربن در ورقه های فولادی بیشتر باشد، ورق سخت تر است. قیمت ورق سیاه بسته به ضخامت و نوع استاندارد آن متفاوت می باشد.

ورق سیاه ST52

ورق سیاه ST52 با عنوان ورق های زیر بنایی صنعت نام برده می شود . دلیل آن هم به خاطر طیف وسیع مصرف آنها در صنایع مادر و بالا دستی می باشد .

این نوع ورق آلیاژی با افزودن عناصر سیلسیوم و منگنز نسبت به ورق های ST52 و ST44 از خواص مقاومت در برابر پیچش و خمش ، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی برخوردار است.

ورق ST52 دارای 2/0 درصد کربن 55/0 درصد سیلیس و 6/1 درصد منگنز می باشد که خاصیت مقاومت به خمش و خواص ارتجاعی خود را مرهون عنصر Mn یا منگنز می باشد. قیمت ورق آلیاژی بسته به ضخامت و نوع استاندارد آن متفاوت می باشد.

ورق روغنی

ورق روغنی که در بازار تجاری ورق های فلزی به ورق فولادی سرد نیز معروف است، در صنعت به صورت نورد سرد تولید می شود. این نوع متریال برای ساخت و ساز و استفاده در مصالح ساختمانی بسیار مناسب هستند. قیمت ورق روغنی بسته به ضخامت و نوع استاندارد آن متفاوت می باشد

طراحي فروشگاه اينترنتي اصفهان

 


سئو سایت | طراحی فروشگاه اینترنتی st52 ,گالوانیزه ,نورد ,متفاوت ,درصد ,فولاد ,سیاه st52 ,درصد کربن ,برای ساخت ,فولاد نورد منبع

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان ویندوز سرا نوحه اردبیل دانلود موسیقی خریدوفروش انواع فلزیاب خارجی 09909061300 appwebsiteseo amirbndsun هر روز بیا سایت سرگرمی سرخک .